Domy na klíč

Chcete postavit vlastní dům, ale představa, co vše musíte zařídit, vás odrazuje? Pak byste měli vyzkoušet variantu domy na klíč. Co si pod tím představit? Domy na klíč realizuje firma jako jsme my, která za vás vyřeší nejen stavbu samotnou, ale také zařídí stavební povolení, položkový rozpočet a podobně. Vy se pak už jen nastěhujete do novotou provoněného domu.

 

Svépomoc nebo domy na klíč?

Možná si říkáte, zdali se vůbec stavba domu na klíč vyplatí a jestli nejste schopni si dům postavit vlastníma rukama levněji. To nemusí být nutně pravdou, protože zde hraje dost důležitých faktorů. Jednou z věcí je váš čas, který vám domy na klíč ušetří. Dobrá stavební firma taky sežene stavební materiál levněji než vy. Další věc je kvalita stavby. Pokud stavíte dům svépomocí, nebudete mít záruku, pokud se něco pokazí a musíte všechno řešit sami. Naše domy na klíč staví odborníci, takže jsou jakékoliv problémy eliminovány už na začátku. Navíc před zahájením samotné stavby je potřeba vyřídit pár formalit.

Co vše je potřeba, než vůbec můžete začít stavět?

Projektová dokumentace
V prvé řadě musíte sehnat autorizovaného projektanta, který vám projektovou dokumentaci zpracuje. Pak je třeba vše probrat s institucemi a správci vodovodních nebo elektrických sítí a následně to přizpůsobit jejich podmínkám a požadavkům.
Stavební povolení
Není nic horšího než nekonečné čekání na úřadech, a to jen proto, abyste vyplnili formulář a dostali pár razítek. Stejně pak musíte čekat, než vám úřad pošle samotný souhlas ke stavbě.

V případě domů na klíč se ale o nic z toho nemusíte starat. Všechny formality a papírování vyřídíme zdarma za vás. Jediné, co musíte udělat je, vybrat si typ rodinného domku, který bude vyhovovat vašim představám.

Domy na klíč a jejich výhody

  • Garantovaný termín zhotovení stavby
  • Šetří váš čas
  • Znamená pro vás méně starostí
  • Nižší riziko budoucích problémů
  • Komunikujete jen s jednou firmou
  • Materiál za lepší cenu
  • Znalosti a zkušenosti profesionálů
  • Předem znáte cenu domu

 

Stavba svépomocí – pro a proti

Pravdou zůstává, že při stavbě svépomocí získáte určité uspokojení a vše si uděláte, jak se vám zlíbí. Také není pochyb, že tím získáte cenné zkušenosti. To zároveň může znamenat poměrně velký problém. Díky malým zkušenostem je zde vyšší riziko napáchání škod, na což navazuje to, že se celá stavba může protáhnout kdo ví do kdy. Dopředu taky nepočítáte s nepřímými náklady jako je odvoz sutin, lešení nebo pronájem bagru, což vám ve finále opětně navýší celkovou cenu. Sehnat samotný materiál na stavbu navíc může být nejen dražší, ale také složitější.

Pár rad na závěr

Musíte brát v potaz fakt, že každý pozemek může být trochu odlišný, a ne každý dům je ideální do jakéhokoliv prostředí. Proto vám rádi poradíme, který dům se hodí do dané krajiny a lokality, a promyslíme i orientaci ke světovým stranám. I toto může mít totiž vliv na vaše spokojené bydlení nebo případnou cenu domu, pokud byste jej v budoucnu chtěli prodat. Zároveň pokud se obáváte, že nemáte dostatek finančních prostředků, zajistíme financování stavby my, a to společně se společností Českomoravská hypoteční a.s. za velmi výhodných podmínek.
Nechcete hned celý dům, ale třeba jen hrubou stavbu? Ani to pro nás není problém. Mimo realizaci hrubé stavby vám můžeme udělat zateplení, fasády domů, provádíme rekonstrukce, elektroinstalace a mnoho dalšího.