Dům do L

Dům do L je přízemní rodinný dům se zastavěnou plochou 211 m2. Má sedlovou střechu s úžlabím, kdy na střešní krytinu jsme zvolili pálenou tašku. Součástí tohoto typu rodinného domu je také prostorná garáž, do které lze zaparkovat až dva automobily nebo si z ní vytvořit vlastní dílnu.
K domu je také terasa navržena z přírodních materiálů, nejčastěji ze dřeva. Na tuto terasu vedou tři různé vchody – z garáže, ložnice a obývacího pokoje s jídelnou. Stínění jsme vyřešili dostatečným přesahem střešní konstrukce a výsuvnou markýzou. Navíc velkou výhodou je, že dům do L sám o sobě svým provedením poskytuje ochranu prostoru za domem čili prostoru, kde je bazén a terasa.
Vše je navrženo tak, abyste si vybrali rodinný dům dle svých požadavků a finančních možností. Navíc poskytujeme objektové slevy udané výrobcem zdících materiálů a individuální objektové slevy. Veškeré financování staveb zajišťujeme společně se společností Českomoravská hypoteční a.s., a to za velmi výhodných podmínek.

Proč právě Ytong?

Naše rodinné domy navrhujeme ze zdícího systému českého výrobce Xella s.r.o, z tvárnic Ytong. Tento zdící materiál má výborné vlastnosti, a to zejména pokud jde o pevnost v tlaku ze všech stran. Díky této pevnosti je také velmi vhodným materiálem k vedení instalací. Navíc zabraňuje prostupu tepla z prostoru objektu ven. Tím pádem není třeba provádět kontaktní zateplování a jádrové omítnutí zdí, které se dělá kvůli velkým rozměrovým odchylkám u jiných zdících materiálů. Toto všechno vede ke snížení nákladů na stavbu.

Vnitřní nosné zdivo je navrženo z tvárnic Ytong 300, které bezpečně přenese tlaky vyvolané stropní nebo střešní konstrukcí.
Vnitřní dělící příčky jsou navrženy z tvárnic Ytong 150, které vynikají svou pevností a výborným akustickým útlumem, což zajišťuje výbornou akustickou neprůzvučnost mezi jednotlivými místnostmi.

Dům do L je promyšlen do detailu

Okenní rámy a dveřní prvky jsme navrhli v barevném odstínu antracit. Jsou vyrobeny z německých okenních profilů SALAMANDER BLUE EVOLUTION (trojsklo, 3 těsnění, s šestikomorovým profilem). Jejich výhodou je odolnost vůči vlivům počasí, výfukovým plynům i neabrazivním čistícím prostředkům. Navíc jsou nejen registrované v programu ZELENÁ ÚSPORÁM, ale také mají certifikaci RAL a CE, ISO – 9001 a podléhají pravidelným dohledům kvality.

Realizace komínového tělesa pro odvod spalin není problém. Vše provádíme dle ČSN EN 734201 a s ohledem na omezení tvorby rosného bodu a kondenzátu na stěnách keramických a šamotových vložek. Komíny stavíme vždy s jedním průduchem pro odvod spalin a půl průduchem pro přívod vzdušného kyslíku přímo ke spotřebiči, který je potřebný ke spalování a zachování tahových poměrů komínu. Vyvedením šachtice pro přívod vzdušného kyslíku do nadstřešní části v budoucnu ocení revizní technik spalinových cest, který bude mít usnadněnu pravidelnou revizní kontrolu. Tu bude schopen provést díky výlezovému oknu na střeše domu.

 

Formality s úřady nechte na nás

Ke všem stavbám dodáváme dokumentaci, která obsahuje veškeré náležitosti potřebné k vydání souhlasných stanovisek všech orgánů, které se vyjadřují ke stavebnímu záměru. Dokumentace k našim čtyřem typům rodinných domů je součástí ceny hrubé stavby stejně jako vyřízení všech potřebných náležitostí k zahájení stavby.

Poradenství Zdarma
Cenová nabídka Zdarma
Projektová dokumentace Zdarma
Vyřízení stavebního povolení Zdarma
Podkladová, roznášecí deska 964 000,-
Transport a čerpání betonové směsi Zdarma
Přípojka kanalizace V ceně podkladové desky
Přípojka vody V ceně podkladové desky
Přípojka elektro V ceně podkladové desky
Přípojka pro první napojovací uzel
Založení stavby Zdarma
Hrubá stavba 1 554 000,-
Zdicí materiál V ceně hrubé stavby
Pozední věnec V ceně hrubé stavby
Vazníková střešní konstrukce, štítové přesahy 305 000,-
Střešní krytina SATJAM ROOF, SATMAT 748 000,-
Okapy, fólie, střešní okno V ceně střechy
Okna SALAMANDER, ANTRACIT, BLUE EVOLUTION, 2x vstupní dveře HS PORTÁL 320 000,-
Garážová vrata (automatická, dálkově ovládaná) 59 000,-
Celkem za hrubou stavbu 3 950 000,-

Cena je uvedena bez DPH 15%.

Nemáte-li dostatek finančních prostředků, zajistíme financování stavby.

Ostatní typy rodinných domů: Dům kostka, Bungalov, Domek