Bungalov

Jedním ze čtyř typů rodinných domů, které můžete najít v našem portfoliu, je bungalov. Mívá z pravidla pravidelný, téměř až čtvercový půdorys o ploše 149 m2 a jen jediné podlaží, které je doplněno verandou, na kterou je řešen vstup z obývacího pokoje s jídelnou. Bungalov je zastřešen valbovou střechou s plechovou krytinou a je tvořena příhradovými vazníky.
Bungalov je ideálním obydlím pro rodiny se dvěma či třemi dětmi. Vše je navrženo tak, abyste si vybrali rodinný dům dle svých požadavků a finančních možností. Poskytujeme objektové slevy udané výrobcem zdících materiálů a individuální objektové slevy. Veškeré financování staveb zajišťujeme společně se společností Českomoravská hypoteční a.s., a to za velmi výhodných podmínek.

 

Bungalov a jeho výhody

Díky tomu, že je bungalov jednopatrový a menší, se nejen lépe udržuje, ale také zde lze snadno vytvořit bezbariérový přístup, což může být značné plus pro osoby vyššího věku. S tím souvisí také to, že se jedná o velmi dobrou investici do budoucna, protože se vám v tomto typu rodinného domku bude snadno pohybovat i ve stáří. Nesmíme opomenout také větší soukromí, protože oproti vícepatrovým domům můžete přízemní okna snadno schovat za stromy či keře a nemusíte se obávat nezvaných pohledů. Navíc se k jeho konstrukci dokonale hodí francouzská okna, která dokonale podtrhnou váš interiér a vnesou dovnitř více světla.

Proč právě Ytong?

Naše rodinné domy navrhujeme ze zdícího systému českého výrobce Xella s.r.o, z tvárnic Ytong. Tento zdící materiál má výborné vlastnosti, a to zejména pokud jde o pevnost v tlaku ze všech stran. Díky této pevnosti je také velmi vhodným materiálem k vedení instalací. Navíc zabraňuje prostupu tepla z prostoru objektu ven. Tím pádem není třeba provádět kontaktní zateplování a jádrové omítnutí zdí, které se dělá kvůli velkým rozměrovým odchylkám u jiných zdících materiálů. Toto všechno vede ke snížení nákladů na stavbu.

Vnitřní nosné zdivo je navrženo z tvárnic Ytong 300, které bezpečně přenese tlaky vyvolané stropní nebo střešní konstrukcí.
Vnitřní dělící příčky jsou navrženy z tvárnic Ytong 150, které vynikají svou pevností a výborným akustickým útlumem, což zajišťuje výbornou akustickou neprůzvučnost mezi jednotlivými místnostmi.

Myslíme na každý detail

Pokud jde o okenní a dveřní prvky, ty jsou navrženy v barevném odstínu antracit a vyrobeny z německých okenních profilů SALAMANDER BLUE EVOLUTION (trojsklo, 3 těsnění, s šestikomorovým profilem). Jsou odolné vůči vlivům počasí, výfukovým plynům i neabrazivním čistícím prostředkům. Navíc jsou nejen registrované v programu ZELENÁ ÚSPORÁM, ale také mají certifikaci RAL a CE, ISO – 9001 a podléhají pravidelným dohledům kvality.

Pokud byste chtěli také komínové těleso pro odvod spalin, ani to pro nás není problém. Komínové tělesa a spalinové cesty provádíme dle ČSN EN 734201 a s ohledem na omezení tvorby rosného bodu a kondenzátu na stěnách keramických a šamotových vložek. Komíny stavíme vždy s jedním průduchem pro odvod spalin a půl průduchem pro přívod vzdušného kyslíku přímo ke spotřebiči, který je potřebný ke spalování a zachování tahových poměrů komínu. Vyvedením šachtice pro přívod vzdušného kyslíku do nadstřešní části v budoucnu ocení revizní technik spalinových cest, který bude mít usnadněnu povinnou revizní kontrolu. Tu bude schopen provést díky výlezovému oknu na střeše domu.

 

Formality s úřady nechte na nás

Ke všem stavbám dodáváme dokumentaci, která obsahuje veškeré náležitosti potřebné k vydání souhlasných stanovisek všech orgánů, které se vyjadřují ke stavebnímu záměru. Dokumentace k našim čtyřem typům rodinných domů je součástí ceny hrubé stavby stejně jako vyřízení všech potřebných náležitostí k zahájení stavby.

Poradenství Zdarma
Cenová nabídka Zdarma
Projektová dokumentace Zdarma
Vyřízení stavebního povolení Zdarma
Podkladová, roznášecí deska 1 080 000,-
Transport a čerpání betonové směsi Zdarma
Přípojka kanalizace V ceně podkladové desky
Přípojka vody V ceně podkladové desky
Přípojka elektro V ceně podkladové desky
Přípojka pro první napojovací uzel
Založení stavby Zdarma
Hrubá stavba 1 020 000,-
Zdicí materiál V ceně hrubé stavby
Pozední věnec V ceně hrubé stavby
Střešní, vazníková konstrukce 270 000,-
Střešní krytina SATJAM ROOF, SATMAT 360 000,-
Okapy, fólie, střešní okno V ceně střechy
Okna SALAMANDER, ANTRACIT, BLUE EVOLUTION 170 000,-
Celkem za hrubou stavbu 2 900 000,-

Cena je uvedena bez DPH 15%.

Nemáte-li dostatek finančních prostředků, zajistíme financování stavby.

Ostatní typy rodinných domů: Dům kostka, Dům do L, Domek